Як правильно обрати адвоката: 5 корисних порад

Особистий адвокат – це надійний правозахисник, який має представляти ваші інтереси у різного роду правових справах. Але якщо ви зіштовхуєтесь з правовим питанням вперше – обов’язково прочитайте інформацію нижче, аби правильно обрати кваліфікованого спеціаліста.

Порада 1. Зверніть увагу на кваліфікацію.

Яка ваша правова проблема? В залежності від неї, в першу чергу, і потрібно обирати адвоката. Наприклад, сімейний адвокат на вашу користь зможе вирішити у суді проблему розлучення і/або поділу спільно нажитого майна, допоможе вирішити питання стягнення аліментів чи опіки над спільними дітьми, а також усі інші правові родинні суперечки.

Господарські адвокати допоможуть з представленням вас у суді по справах, пов’язаних з земельним та іншим майном. Без спеціаліста у цивільних справах не обійтись, якщо у вас виникли будь-які регульовані Цивільним кодексом суперечки, наприклад, стягнення заборгованості або отримання компенсацій.

Якщо ж питання серйозніше і мова йде про кримінальні злочини та правопорушення, то, однозначно, вам знадобиться кримінальний адвокат.

Порада 2. Досвід як ознака професіоналізму.

Звичайно, потрібно звертати увагу на термін адвокатського досвіду у веденні подібних справ. І звісно, на перемоги адвоката у проведених ним справах. Якщо спеціаліст не раз успішно захищав права клієнтів в питаннях, подібних до ваших – то безперечно надайте перевагу цьому фахівцю.

Порада 3. Командна робота.

Частіше за все адвокат (в Києві та інших великих містах) працює в команді. В питанні захисту інтересів командна робота вважається більш ефективною, хоча зустрічаються і винятки. Відповідно, обов’язково поцікавтесь, хто входить в команду адвоката.

Порада 4. Особисті рекомендації друзів і родичів, відгуки у відкритих джерелах.

Не полінуйтесь під час підбору адвоката спитати ваших друзів та родичів, чи можуть вони порадити спеціаліста, що допомагав вирішувати їх питання. Це не є стовідсотковою гарантією професіоналізму, але такі рекомендації дуже цінні, в комплексі з іншими вищенаведеними способами підбору адвоката, звісно.
Якщо у вас вже є один чи декілька варіантів адвоката – пошукайте, чи є відгуки про його діяльність в мережі Інтернет, згадки у ЗМІ, виступи на телебаченні чи статті у професійних виданнях.

Порада 5. Гонорар адвоката – золота середина.

Обговорюючи гонорар з майбутнім особистим правозахисником, пам’ятайте, що якісна праця (ще й у важливих питаннях), професіоналізм і досвід не можуть коштувати дешево.

Це не всі, але основні поради, які допоможуть вам у підборі адвоката. Пам’ятайте також те, що до «універсальних адвокатів», які обіцяють самостійне вирішення питання у всіх сферах, слід ставитись з обережністю.

Добавить комментарий