У всьому світі мінеральна вода використовується в лікувальних та профілактичних цілях. Всю мінеральну воду можна поділити на кілька видів, кожен впливає на людський організм по-різному. Тому дуже важливо розбиратися в типах та вміти підібрати оптимальний варіант.
Сучасні мінеральні води України дуже різноманітні. На полицях магазину ви зможете знайти безліч варіантів. Виділяють три базових типи:
- мінеральна вода, що збагачена киснем. Такий продукт можна дуже часто зустріти на полицях сучасних магазинів. Сприяє насиченню крові киснем, тому це ідеальний варіант для лікування бронхо-легеневої системи. Також виділяють відмінні профілактичні якості такої води.
- З підвищеним вмістом йоду. Прекрасний варіант для людей, які живуть в регіонах, де бракує йоду. Дефіцит цього елемента призводить до ураження щитовидної залози, що негативно позначається на обміні речовин. Але зловживати такою водою не слід, вона більш складно засвоюється організмом.
- З підвищеним вмістом срібла. Основною перевагою такого продукту вважається здатність знищувати шкідливі мікроорганізми. Ще одна важлива особливість — збереження своїх корисних якостей протягом довгого періоду часу.
Мінеральна чиста вода допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, хворобах печінки, цукровому діабеті. Вона благотворно впливає на імунну та ендокринну системи.
Всю мінеральну воду можна поділити на три категорії:
- столову (мінералізація менше 1 г/л). Можна вживати в якості звичайної питної води.
- Лікувальну (насичення мінералами понад 10 г/л). чим більша концентрація солей, тим відчутнішим буде вплив на організм. Вживати такий продукт потрібно тільки після консультації з лікарем.
- Лікувально-столову (мінералізація 1-10 г/л). до такого типу належать: Свалява, Куяльник, Поляна Квасова та інші.
Вплив на організм обумовлюється хімічними складовими. Хлоридні — посилюють секрецію шлункового соку, підвищують його кислотність. Сульфідні, навпаки — знижують секрецію, надають жовчогінну дію. При неврозах рекомендується збагачений бромом продукти, при анемії — залізом і т. д.
Зазвичай курс лікування триває місяць, потім 2-3 місяці перерва, потім слідує повторний курс.
В Україні на сьогодні існує понад 1000 джерел мінеральної води, з них 207 родовищ є офіційно зареєстрованими. На полицях супермаркетів ви можете знайти сотні видів мінералки. Однак, потрібно розуміти, що тільки правильно підібраний продукт буде позитивно впливати на ваше здоров’я.