Магістральні фільтри використовуються для видалення сторонніх частинок із води, яка надходить у кран. Такі високопродуктивні фільтруючі системи зазвичай встановлюються на головній гілці водопроводу та очищають всю рідину, що протікає через нього. Готова до вживання, чиста та корисна вода без неприємного запаху може надходити одразу в кілька точок, запитаних від водопровідної лінії: зокрема, на кухню та у ванну кімнату. Про характеристики та правила вибору магістрального фільтра поговоримо в цій статті.
Особливості та переваги магістральних фільтрів
Фільтруючий пристрій конструктивно складається з пластикового або металевого корпусу, всередині якого розташовується головний робочий елемент картридж. Вода під тиском проходить через елементи, що очищають, в яких залишаються дрібні і великі фракції забруднень. Користувачеві достатньо періодично змінювати або промивати картридж згідно з рекомендацією виробника. Навіть недорогі магістральні фільтри для води відрізняються такими перевагами:
- Комплексна робота. Картридж очищає воду від металевих та сольових сполук, піску, окалини, глинистих домішок, органічних та хімічних добавок, неприємного смаку хлору, хвороботворних мікроорганізмів, летких газів тощо.
- Висока ефективність. Сучасні моделі здатні утримувати до 99% сторонніх включень, подаючи на виході абсолютно чисту та нешкідливу рідину. Топові системи можуть мінералізувати, пом’якшувати та злегка ароматизувати воду.
- Висока пропускна здатність. Професійні магістральні фільтри розраховані на обслуговування цілих будинків, тому можуть очищати до 50-70 літрів води лише за 60 секунд. Це особливо важливо для комерційних приміщень, готелів, закладів громадського харчування та інших подібних об’єктів.
- Простота процесу. Участь користувача мінімальна: він просто відкриває кран і наливає воду. Єдині труднощі пов’язані з початковим монтажем очисної системи та періодичною заміною або промиванням фільтра.
Правила вибору магістрального фільтра для води
Вирішивши придбати очисну систему, зверніть увагу на такі фактори:
- Кількість ступенів очищення. Недорогі моделі мають одну ступінь для великих фракцій забруднень, преміальні аналоги – до трьох ступенів для професійного очищення.
- Тип картриджа. Змінні фільтри обходяться дорожче, зате при їх використанні не потрібна досить неприємна процедура ручного промивання.
- Види видаляємих забруднень. Фільтри грубого очищення призначені для видалення великих частинок (типу іржі та солей), тонкого очищення — найдрібніших складових; комбіновані фільтри — видаляють усі.
- Призначення. Системи гарячої води можуть бути використані на холодному водопроводі, але не навпаки. Для їх виготовлення використовуються спеціальні термостійкі матеріали.
- Додаткові можливості. Наприклад, наявність манометра, індикатора забруднення, автоматичного промивання та інших опцій.
Вдалих покупок!