Підключення будинку або земельної ділянки до електромережі

Підключення будинку або земельної ділянки до централізованої електромережі пов’язане з багатьма формальностями і може тривати досить тривалий час (у деяких випадках — до кількох місяців). Процедура починається з подання заяви власника нерухомості до компанії, яка надає відповідні послуги у цій місцевості. Наприклад, у Києві та Київській області найкращим рішенням буде звернення до перевіреної та надійної енергокомпанії (усі подробиці можна дізнатись тут на корпоративному сайті https://www.energia-pm.com/consult/).

Можливість підключення того чи іншого об’єкта визначається власником мережі, виходячи з конкретних технічних та економічних умов. Певні проблеми можуть виникнути лише у разі електрифікації ділянок, розташованих далеко від діючих ліній електропередачі. Слід враховувати, що прокладання електролінії завдовжки кілька кілометрів може виявитися досить складним і дорогим. Але, як показує практика, в більшості випадків вже діючі електромережі є поблизу, і витрати клієнтів на підключення до них є цілком помірними.

Умови підключення

Підключення до централізованої електромережі регулюється діючим вітчизняним законодавством про енергетику. Згідно з ним, на підставі договору, укладеного з постачальником електроенергії, інвестор сплачує певну плату за підключення, а енергопідприємство здійснює підключення до кордону певної ділянки або безпосередньо до будинку (тобто ще створюється внутрішня лінія електропередачі). Насамперед необхідно подати заявку до енергокомпанії, в якій, крім іншого, необхідно вказати:

  • характер об’єкта, що підключається до мережі (наприклад, житловий будинок, квартира, гараж, альтанка, будівельний майданчик тощо);
  • рівень потужності пристроїв, які будуть використовуватися на об’єкті, що підключається;
  • потреба у потужності підключення;
  • очікувана дата початку постачання електроенергії.

У свою чергу, енергокомпанія визначає:

  • чи можна підключити даний об’єкт;
  • обсяг та спосіб розширення мережі;
  • необхідні технічні параметри підключення;
  • вартість та строки виконання робіт.

Після підписання договору на підключення та оплати (повної або часткової) компанія розпочинає виконання робіт. З’єднання активується після укладання договору на надання енергорозподільчих послуг, а також встановлення системи вимірювання та обліку (електролічильника).

Обов’язки власника нерухомості

Завдання власника нерухомості – підготувати відповідно до умов підключення місце для встановлення енергопідприємством шафи з лічильником і роз’ємом. Власник також замовляє та забезпечує внутрішні комунікації (а саме — розведення електромережі) у новозбудованому будинку (та інших спорудах, якщо вони є). Після завершення робіт проводяться технічні огляди монтажу та підключення. За бажанням ви можете обрати тариф ДЕНЬ/НІЧ — тоді розмір оплати за спожиту електрику буде залежити від часу доби.

Обслуговування трансформаторних підстанцій

На жаль, у наш час збої при постачанні електроенергії з тих або інших причин трапляються, й їх неможливо запобігти на 100%. Однак завдяки систематичному контролю та професійному технічному обслуговуванню можна багато в чому мінімізувати виникнення таких несправностей. А це означає, що варто мати справу лише з надійною енергокомпанією, яка здатна забезпечувати найкращий сервіс трансформаторних підстанцій – адже саме на цих вузлових точках і виникає зазвичай більшість можливих проблем.

Завдяки цьому ви можете бути впевнені, що система електроживлення, що у вас є, знаходиться під повним контролем найкращих професіоналів, які є справжніми експертами у своїй справі. І тоді ви будете забезпечені електрикою практично безперебійно!

Добавить комментарий