Кінезітерапія: найефективніший напрямок лікувальної фізкультури

В останні роки широкий розвиток у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні, отримав новий і вельми ефективний напрямок у лікувальній фізкультурі – кінезітерапія. Цей термін походить від англійського слова Kinesiotherapy, і тому можна вимовляти його по-різному: кінезітерапія, кінезотерапія, кінезіотерапія, кінезитерапія. Так що вибирайте будь-який варіант із цих назв — і не помилитеся.

Кажучи по-простому, кінезіотерапію можна визначити як лікування за допомогою рухів. Однак під цими словами мається на увазі досить складна нова спеціалізація в медичній реабілітації. Її суть полягає у виконанні правильно підібраного фахівцем-фізіотерапевтом комплексу спеціальних вправ, завдяки котрим відновлюється фізична форма та поліпшується здоров’я пацієнта.

Досвідчений кінезотерапевт добре знає: який рух допоможе конкретній людині, а який — надмірно навантажує напружені суглоби та м’язи. Також він точно розуміє: яка інтенсивність вправ доречна, а що шкідливо або просто марно? В області кінезіотерапії існує безліч нюансів, і все це поєднується з різноманітністю випадків і тим фактом, що кожен людський організм трохи відрізняється та трохи по-різному реагує на всілякі подразники.

Ось чому, в першу чергу, так важливий перший візит до фізіотерапевта, під час якого той складає план дій на основі обстеження і співбесіди з хворим. Кінезітерапія може бути така:

  • активна — коли пацієнт рухається сам (виконує певні рухи);
  • пасивна — коли певні дії здійснює фахівець (сам або за допомогою спеціальних пристосувань), впливаючи на окремі ділянки тіла хворого.

Кому потрібна кінезотерапія та чим вона допомагає?

Кінезітерапія  рекомендується:

  • для лікування болю, дископатій, дегенеративних станів і пошкоджень хребта, а також суглобів;
  • при атрофії м’язів;
  • при грижі міжхребцевого диска;
  • при плоскостопості;
  • для відновлення рухливості і чутливості при парезі кінцівок;
  • при лікуванні кардіологічних і респіраторних захворювань;
  • для корекції постави;
  • при ожирінні;
  • для прискорення регенерації після лікування, травм або тривалої іммобілізації.

Варто відзначити, що кінезіотерапія допомагає виправити дефекти постави, неправильні рухові звички, а в разі стійкої інвалідності вчить жити і рухатися, незважаючи на наявні обмеження. Спектр її корисності досить великий. Важливим аспектом є той факт, що кінезітерапія може бути корисна навіть для поліпшення роботи шлунка, сечовидільної системи або збільшення ємності легенів.

У першу чергу мета кінезіотерапії — повне або часткове відновлення фізичної форми. Безсумнівно, кінезітерапія — це ще й профілактична гімнастика. У будь-якому випадку, регулювання вправ залишається на розсуд фізіотерапевта і є частиною плану реабілітації. Більш детальну інформацію про даний напрямок лікувальної фізкультури ви можете знайти на сайті відомої київської клініки «Модус» — https://modusclinic.com.ua

Добавить комментарий